logo

امکان صدور 3 میلیون تن گندم و آرد از کشور

شرکت جهاد سبز

صفحه نخست » اخبار و رویدادها » کشاورزی 95 » امکان صدور 3 میلیون تن گندم و آرد از کشور

خبرگزاری فارس: امکان صدور <span dir=3 میلیون تن گندم و آرد از کشور” height=”150″ src=”http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/03/30/13950330000561_PhotoA.jpg” style=”box-sizing: border-box; border: 0px; vertical-align: middle; float: right; width: 250px; height: auto;” title=”خبرگزاری فارس: امکان صدور 3 میلیون تن گندم و آرد از کشور” width=”250″ />

معاون وزیر جهاد کشاورزی: هم اکنون برای 20 ماه در کشور ذخیره گندم وجود دارد و امکان 3 میلیون تن صادرات گندم و آرد به خارج از کشور فراهم است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی قنبری معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل غله و بازرگانی منطقه 5 در مشهد افزود: حدود 14 میلیون تن گندم امسال در کشور تولید شد که ۱۱.۵ میلیون تن آن به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.

علی قنبری افزود: با تلاش کشاورزان و مدیریت صحیح امور، هم اکنون برای 20 ماه در کشور ذخیره گندم وجود دارد و امکان 3 میلیون تن صادرات گندم و آرد به خارج از کشور وجود دارد.

وی گفت: همه مطالبات گندم کاران کشور به مبلغ 14 هزار و 600 میلیارد تومان به آنان پرداخت شده است.

در حاشیه این مراسم ریس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی هم با ارائه آمار خسارت های سرمازدگی اخیر  در استان گفت: در مجموع خسارت های سرمازدگی در استان 425 میلیارد تومان برآورد می شود.

مزروعی افزود: 170 میلیارد تومان از این مقدار مربوط به خسارت سرمازدگی به مزارع زعفران خراسان رضوی استو

وی گفت: سرمازدگی محصولاتی چون چغندر قند، کلزا، کشت پاییزه گندم و جو و باغات انار تا کنون مشخص شده است.

در این مراسم حمید رضا نوری به عنوان مدیر عامل جدید شرکت غله و بازرگانی منطقه 5 معرفی و از خدمات 4 ساله حسن پور مدیر عامل پیشین این شرکت قدردانی شد.

news-3